-Shëndeti

Këshilla praktike për lëkurën në vjeshtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:47 - 13/10/15 |
root

Lëkura kërkon të rigjenerohet në periudhën e vjeshtës pasi ka përfituar një ekspozim të tepërt të rrezeve të diellit. Kremi i diellit duhet të jetë prezent në kuletën tonë pasi është i domosdoshëm edhe në këtë periudhë.  Ja disa këshilla praktike:

  • Pastrimi i fytyrës në mëngjes dhe në darkë
  • Kremi hidratues pjesë e pandarë në përditshmërinë tonë
  • Rekomandimet e specialistit për lëkurat me probleme
  • Kujdesi për ushqimin
  • Konsummi i ujit, lëngjeve dhe cajrave
  • Maska natyrale në kushtet e shtëpisë

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas