Aktualitet

Kalon vetingun prokurorja e Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 08/10/20 |
Al Do

Prokurorja e Tiranës, Afërdita Ndoi ka kaluar sot vetingun.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas seancës për rivlerësimin e Ndoit, prokurore pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë, vendosi me shumicë votash ta konfimojë atë në detyrë.

Prokurorja pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë, Afërdita Ndoi u përball me Vetingun më 7 tetor për ligjshmërinë e pasurisë dhe kriterin etik dhe profesional.

Trupa Gjykuese pasi shqyrtoi provat dhe fakte dhe dëgjoi subjektin e rivlerësimit vendosi konfirmimin në detyrë të prokurores. Prokuroja Afërdita Ndoi është diplomuar në shkollën e Magjistraturës në vitin 2003. Ajo është emëruar fillimisht në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë dhe është transferuar në vitin 2009 në prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë./ Opinion.al

Pas