Sport

Juventus bind më në fund Saviç


               Publikuar në : 20:42 - 21/05/19 |
Al Do

Milinkovic – Saviç është lojtar i Juventusit. Kështu raportojnë mediat italiane për negociatat e orëve të fundit.

Sipas Gianluca Di Marzos së Sky Sport Italia, mesfushori i Lazios ka qenë një objektiv i Juventusit që verën e 2018.

Tashmë Zonja e Vjetër duhet të negociojë personalisht me presidentin Lotito i cili ka kërkuar vazhdimisht një ofertë prej 100 milion eurosh për talentin serb.

Për momentin Saviç perfiton 1.5 milion euro në sezon dhe në orët në vazhdim pritet të bëhet e ditur paga me të cilën Juventus ka joshur 24 vjeçarin.

Kujtojme se Sergej Milinkoviç-Saviç është një zbulim i drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare dhe ka qenë në radarin e ekipeve më prestigjioze evropiane. Por mesa duket Juventusi ka qenë më bindës për mesfushorin. Sipas burimeve mediatike kontrata përfundimtare pritet të nënshkruhet në fund të verës. /Opinion.al

Pas