Aktualitet

Jep dorëheqjen drejtori i ISHSH, Eltar Deda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 08/10/18 |
el ida

Ka dhënë dorëheqjen nga posti i Kreut të Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor, Eltar Deda.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Deda në një postim në Facebook.

“Falenderime për çdo kënd që më besoi dhe më mbështeti gjatë kësaj periudhe që unë drejtova Inspektoratin Shtetëror Shëndetësor“, shkruan Deda.

Ndërkohë nuk dihet ende arsyeja e dorëheqjes së tij nga ky post.

Këtë sezon turistik, Deda në cilësine e kreut të këtij institucioni udhëhoqi një sërë kontrollesh në  bare, restorante, hotele, pishina . Një sërë masash të ashpra administrative për subjektet në shkelje të ligjit.

Pas