Life Style

Ja si të kurseni para, këshilla që ndihmon për të realizuar qëllimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:59 - 24/10/18 |
el ida

Nganjëherë për të ruajtur para duhet thjesht të filloni.

Studimet tregojnë se shprehia e të kursyerit dhe përgjegjësia ndaj parave është shumë me rëndësi për mirëqenien tuaj.

Një ndër këshillat kryesore për kursimin e parave është që të vendosni një qëllim. Kjo është mënyra më e mirë, sepse kështu do të filloni të mendoni për gjëra që i doni dhe kursimi ju kujtojë diçka të bukur për jetën.

Pastaj kryeni edhe veprimet e tjera, caktimi i shumës që do kurseni, arsyen e qartë, dhe për sa kohë do të arrini qëllimin tuaj.

Pra, mos kurseni kuturu por me plan.

Pas