-Jetë dhe Stil

Ja cilat janë vendet që burgosin më shumë femraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:43 - 23/09/15 |
root

Ju nuk e dini por numri i femrave të burgosura është rritur me 50%, në këto 15 vitet e fundit. Në studimin e fundit të “World Female Imprisonment List”, thuhet se janë rreth 700.000 gra dhe vajza, që vuajnë dënimin në këto institucione penale në mbarë botën. Britania e Bashkuar, Tajlanda, Amerika dhe Seychelles, janë vendet që kanë më shumë gra dhe vajza të burgosura.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas