Te Fundit

Rezart Ruço: Nuk e kërcënova dëshmitarin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:20 - 23/09/15 |
b.f

TIRANË- Pas fakteve të publikuara në emisionin “Opinion” se është kërcënuar dëshmitari i mbrojtur është shfaqur vetë “kërcënuesi”. Në një lidhje telefonike të drejpërdrejtë me emision, Rezart Ruço ka pohuar takimin me dëshmitarin e mbrojtur. Ai tha ishte jurist dhe përfaqësonte OSHEE në arbitrazhin me CEZ.

Ruço duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarit, Blendi Fevziu, pranoi se ka një dëshmitar të mbrojtur. Pranoi gjithashtu se ka kërkuar takim me dëshmitarin e mbrojtur në një kafe të Tiranës, por nuk pranoi se e ka kërcënuar. “Kam kërkuar takim”, tha juristi, pasi ne (shteti shqiptar) kemi dyshime se dëshmitari i mbrojtur është ai që po na nxjerr dokumentet e gjyqit dhe po na dëmton. Unë kam folur normalisht me të, nuk e kam kërcënuar”. Ai iu përgjigj edhe pyetjes së Lorenc Vangjelit, nëse ka qenë Meta ai që i ka kërkuar këtë takim, duke thënë se “jo ka qenë iniciativë e imja personale”.

Emisioni Opinion do ta vazhdojë historinë e aferës së CEZ edhe ditën e enjte.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas