InstaBIZ

Ja cilat janë femrat më seksi në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:00 - 10/11/15 |
root

Ato janë  të bukura, joshëse, provokuese dhe mbi të gjitha shumë seksi. Në këtë listë do të zbuloni se cilat janë vajzat më seksi të Shqipërisë, pasi bukuroshet nga Kosova do ti listojmë në një tjetër moment. Emrat më të lakuar të vajzave seksi shqiptare, do ti gjeni së shpejti edhe në një sondazh që do të hapet në faqen tonë, Opinion.al.

Luana dhe Marina Vjollca

Motrat e pandara Vjollca, janë konsiderohen nga publiku i rrjeteve sociale si vajzat më seksi të ekraneve. Jo më kot ato kanë shumë ndjekës dhe në rrjetet sociale.

12

Enca Haxhia

Është më e vogla në këtë listë (20 vjeç), por është padyshim një femër seksi. Format e saj të kolme, Enca nuk heziton aspak ti nxjerrë edhe në publik.

3

Aurela Hoxha

Që në daljet e saj të para publike, Aurela Hoxha është cilësuar si një femër shumë seksi dhe me shumë stil.

11109824_1837285873164040_6799464392870837697_n

Çiljeta Xhilaga

Ka qenë ndër të parat femra të showbiz-it që ka guxuar të zhvishet nëpër sete të ndryshme fotografike. Çili është komentuar gjithnjë për gjoksin e saj të madh.

4

Olta Gixhari

E kanë cilësuar shpesh si “Marilyn Monroe”. Aktorja durrsake Olta Gixhari, është padyshim një nga femrat më provokuese të kinematografisë shqiptare.

5

Bleona Qereti

Bleona është ndër femrat e vetme të showbizi-t shqiptar, që ka pozuar nudo në sete të ndryshme fotografike. Format e saj trupore të lenë pa fjalë.

6

Ledina Çelo

Një tjetër bukuroshe seksi mund të konsiderohet edhe këngëtarja Ledina Çelo. Ajo është nënë e dy fëmijëve, por format e saj trupore përngjajnë me ato të 20 vjeçareve.

8

Elvana Gjata

Nuk mund ti mungote kësaj liste as ylli i popit shqiptar, Elvana Gjata. Vitet e fundit Elvana kujdeset shumë për trupin e saj, duke kaluar orë të gjata në palestër.

7

Xhesika Berberi

Modelja Xhesika Berberi është një tjetër bukuroshe shqiptare, që publiku i rrjeteve sociale e konsideron si një vajzë shumë të bukur dhe seksi.

9

Ilda Bejleri

Gazetarja sportive, Ilda Bejleri është një tjetër vajzë me forma të kolme dhe të rrumbullakosura. Veçanërisht këtë verë, ajo ka provokuar shumë me fotot e saj me bikini.

10

Albana Osmani

Moderatorja e Top Channel, Albana Osmani është komentuar shpesh si një femër jo vetëm me stil por në të njëjtën kohë edhe shumë seksi. Format e saj fizike na i dëshmojnë më së miri këtë fakt.

11

KOMENTO (21)

Shkruaj nje koment

  1. Ka edhe me te mira ,kur keni futur Bleonen dhe Ledinen pse nuk e futet edhe Mirije Brahen sepse ajo eshte me bukur se keto te dyja

  2. Nese eshte Enca seksi. Ju nuk jeni mire. Enca eshte obeze opinion.al. eshte obeze e kam ne pallat. Fotot qe nxjerr jane me fotoshop dhe jane mashtrim ajo eshte mvi 100 kg

  3. vetëm nji super-pjeshkë ka shqipëria, drejtoreshën e vërtetë dhe të vetme pas themie thomait dhe lenka çukos: drejtoreshën e tatimeve kur vishet me një fustan të konceptuar me kupona!

  4. Prrrrrrrrr cfar jan kto me?! Po a e dini ju qe shqiperia ka super pjeshka jasht ekranit tv. Edhe bio bio jo kto qe lyhen e gjyhen dhe rroft bisturia x shum nga kta pfffffffffff

  5. Keto i pame sesa “seksi” jane me photoshop dhe me nderhyrje estetike. Ka plot vajza pertej ekranit qe jane më seksi sesa keto te listuara ketu…

Pas