Te Fundit

Ja cfarë duhet të bëni për të larguar frikën nga dentisti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 29/11/15 |
b.f

Ja disa këshilla të cilat do t’u largojnë emocionin përpara shkuarjes tek dentisti. Mos pini kafe ose ujë të gazuar. Hani ushqime me shumë proteina si djathë, vezë; sepse këto rrisin prodhimin e lëndëve qetësuese për trupin. Kur të shkoni për vizitë, mos u vishni shpejt, dhe mos e ngisni makinën më shpejtësi. Mundohuni të pushoni sa më tepër një natë para vizitës. Mund të merrni me vete MP3-player për të dëgjuar këngët tuaja të preferuara.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas