-Jetë dhe Stil

Fotot e rralla. Ditet e fundit te Enver Hoxhes.


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 29/11/15 |
root

imageKeto foto te rralla dhe te pabotuara me pare nuk jane stampuar nga asnje aparat fotografik. Ato jane marre nga filmimet private te liderit komunist te Shqiperise. Jane imazhet e fundit te Enver Hoxhes gjalle. I takojne dates 8 Prill 1985. Enver Hoxha eshte i pamundur te ece. Ai duket ne karrige me rrota i shtyre here nga e shoqja dhe here nga infermieri i tij. Enver Hoxha nuk mund te fliste dhe as te ecte. Ai ishte ne gjendje te rende. Po ate mbremje Hoxha pesoi nje atak ne zemer dhe mbijetoi deri ne daten 11 Prill ne oret e para te mengjesit. Enver Hoxha e drejtoi Shqiperine me dore te hekurt nga viti 1944 deri me 1985. Ai ndertoi diktaturen me te ashper ne Europe.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Race kriminelesh. Mallkuar qofshin te gjithe me fare e me fisin. Gjithe torturat e dhimbjet qe u kane shkaktuar te tjere e provofshin ne kurrin e femijet te tyre e gjithe brezat qe do te sjellin ne jete.

Pas