Te Fundit

Video/ Ja se tifozët qipriotë frymëzohen nga sharjet greke ndaj shqiptarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 29/11/15 |
b.f

 

Video e cila po bën jehonë në rrjetet sociale, ku shfaqen ushtarët grekë që detyrojnë ushtarët shqiptarë në ushtrinë e greke të shajnë veten nga nëna dhe motra, është publikuar fillimisht në faqen e Ultrasve të ekipit APOEL Nikosia në Qipro, të njohur për  ksenofobinë që shfaqin në shkallët e stadiumit sidomos ndaj turqve, kjo edhe për shkak të vetë historisë moderne të Qipros e cila që nga mesi i viteve ’70 jeton e ndarë në pjesën greke dhe atë turke. Kjo video e publikuar në profilin e facebookut të ultrasve të Apoel, shërben edhe si një lloj frymëzimi për këta tifozëve, ndërkohë që ky nuk është rasti i parë kur grekët shfaqin shenja të tilla racizmi në futboll. Vetëm së fundmi në hyrje të ndeshjes Olimpykakos i Pireut-Dinamo Zagreb e vlefshme për Champions League, arbitri i ndeshjes këshilloi tifozët grekë të ndalonin thirrjet raciste, pasi këta të fundit nisën të këndonin në kor “Vrite kroatin që të mos ketë vëlla shqiptarin”.

https://www.facebook.com/100006167359134/videos/vb.100006167359134/1515064415375789/?type=2&theater

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Greket jane rraca hibride me e felliqt ne bote e destinuar te degjenerohet si çdo fare hibride.Keta leckamanat shqipfoles jane rrace e lige nuk na duhen gje neve ti shajne po te kene deshire edhe ti sh….. Mamat dhe motrat e veta

  2. Po kto jan ma moter qira se grekt jau qifsha robt me gjith pasaporta .shojn nanat e veta per nje pasaport byth qirash ju qifsha kurven.

Pas