Aktualitet

Ivi Kaso i kërkon Bindjes Demokratike të ndryshojë logon: Ngjan me tonën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 01/04/21 |
Opi Nion

Mbledhja e sotme në KQZ me përfaqësuesit e partive është shoqëruar me diskutime mbi miratimin përfundimtar të fletës së votimit.

Duket se gjtë diskutimit Partia Demokratike dhe Bindja Demokratike janë përplasur për logon me të cilën do të përfaqësohen në këto zgjedhje.

Sekretari i Partisë Demokratike për çëstjet ligjore Ivi Kaso, ngriti shqetësimin se logoje e Bindjes Demokratike dhe  Partisë Demokratike kanë ngjashmëri të mdhe dhe kjo do të krijoj konfuzion tek zgjedhësit.

Ndërkaq, përfaqësuesi i Bindjes Demokratike Fabian Topollaj konfirmoi ditën e sotme se ndryshimi është bërë dhe BD do të dërgojë logon e re, nën inicialet e së cilës do të mbishkruhet edhe emri i partisë.

“E konsideroj të mbyllur pjesën e stilizimit të logos. Ne me kënaqësi e kemi ndryshuar logon, në kohë rekord, dhe me qëllim që fleta e votimit të miratohet, të bëhet sa më shpejt dhe të vazhdojë procesi”, tha Topollaj./Opinion.al

Pas