Aktualitet

Iu bë atentat, kush është 36-vjeçari i dënuar më parë për vrasje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 30/08/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e sotme 36-vjeçari Ejlus Thartori ka mbetur i plagosur si pasojë e një atentati me armë zjarri në Vlorë. Sipas policisë ai u qëllua në banesën e tij, ndërkohë që po qëndronte në ballkonin e shtëpisë në lagjen “10 Korriku”.

I plagosuri ndodhet në spitalin rajonal të Vlorës jashtë rrezikut për jetën. Mësohet se 36-vjeçari Thartori, ish-mësues, nuk është  një emër i panjohur për policinë, pasi rezulton i dënuar më parë  me 10 vite burg për akuzën e vrasjes me paramendim dhe armëmbajtjes pa leje.

36-vjeçari ishte kthyer në Shqipëri vetëm pak kohë më parë, pasi jetonte jashtë vendit. Ende nuk dihen shkaqet e atentatit të mbrëmjes së sotme të bërë ndaj tij, ndërkohë që policia po vijon hetimet për të zbardhur ngjarjen./Opinion.al/

 

Pas