Rajoni

Koalicioni i drejtuar nga Fatmir Limaj regjistrohet në KQZ


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:00 - 30/08/19 |
xhu lia

Pas zyrtarizmit të koalicionit mes AAK-së së Ramush Haradinajt dhe PSD-së së Shpend Ahemtit, një tjetër koalicion për zgjedhjet e 6 Tetorit është regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

NISMA e Fatmir Limajt është regjistruar në KQZ me partinë Aleanca Kosova e Re dhe Partia e Drejtësisë.

Si kandidat për Kryeministër i këtij koalicioni do të jetë Fatmir Limaj. Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook Limaj ka shkruar se ky është koalicioni fitues dhe i zhvillimit.

“Boshti politik i përbërë nga NISMA, AKR dhe PD sapo aplikoi në KQZ për të garuar bashkërisht në zgjedhjet e 6 tetorit. Ky koalicion është koalicioni më stabil dhe determinues i këtyre zgjedhjeve. Koalicion fitues. Koalicion i zhvillimit, i cili do t’i adresojë shqetësimet e qytetarëve të Kosovës. 
Na priftë e mbara!  FL,”-përfundon Limaj në Facebook.

Koalicionet në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë kanë afat të regjistrohen në KQZ deri në mesnatë.

Pas