Bota

Italia shënon tjetër rrijte të rasteve dhe viktimave nga Covid-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 28/08/20 |
Al Do

Italia vijon të regjistrojë rritje të rasteve të reja me koronavirus.

Autoritetet njoftojnë se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 1,462 raste të reja, 51 më shumë se dje.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid19 në Itali ka shkuar 265.409, prej të cilëve 23,035 janë aktivë.

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë regjistruar edhe 9 viktima si pasojë e Covid19 ndërsa 1.252 persona janë shëruar./ Opinion.al

Pas