Bota

Itali/ Rëndohet bilanci i viktimave por ulet numri i rasteve të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 03/08/20 |
el ida

Italia raporton sot 12 të vdekur si pasojë e pandemisë së koronavirusit. Kjo e çon totalin e humbjeve të jetëve në 35.166. Një bilanc ky më i rëndë se dita e djeshme, kur viktimat ishin tetë.

Ndërkohë, të prekurit e rinj nga COVID-19 janë 159, një statistikë në ulje kjo nga ditët e kaluara. Gjithashtu ulje ka pësuar dhe numri i pacientëve të shtruar në terapi intensive.

Numri i të shëruarve ishte 129, për një total mbi 200 mijë që nga nisja e pandemisë./Opinion.al

Pas