Kryesore

Interpol Tirana ekstradon në SHBA dy të kërkuar ndërkombëtarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 20/04/19 |
el ida

Dy persona të shpallur në kërkim ndërkombëtarë nga autoritetet amerikane, janë ekstraduar në SHBA nga Interpol Tirana.

30-vjeçari V.D me shtetësi amerikane, dhe 30-vjeçari A.I me origjinë shqiptare por i lindur në SHBA, akuzohen për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Ata janë dënuar nga gjykata amerikane e Connecticut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e cila ka vendosur ndaj tyre masën e sigurisë “arrest në burg”,

Ata u vunë në pranga më 21 Shtator 2018 gjatë një operacioni të përbashkët mes Policisë së Shtetit dhe Shërbimit Diplomatik të Sigurisë në ambasadën amerikane në Tiranë. /Opinion.al

Pas