Sport

Interi mposht Napolin në San SiroBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:32 - 21/11/21 |
Opi Nion

Përballja mes Interit dhe Napolit në San Siro ka folur në favor të zikaltërve, të cilët i mbyllën 90 minutat me rezultatin 3-2.

Ishte Zilinski që fillimisht kaloi në avantazh skuadrën e Spalletit, por më pas zikaltrit përmbysën gjithçka pasi Calhanoglu ktheu në gol një penallti të fituar për prekje me dorë në zonë në minutën 25. Më pas në fund të pjesës së parë Perisiç  kalon Interin në avantazh.

Lautaro shënon golin e tretë në minutën 61, ndërsa Mertens shënoi për Napolin në minutën 78./Opinion.al

Pas