Sport

Video/Dhunë në kampionatin francez, tifozët qëllojnë me shishe në kokë PayetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:46 - 21/11/21 |
Opi Nion

Incidente kanë shënuar kampionatin francez, në ndeshjen mes Olimpik Lion dhe Marsejës. Loja u ndërpre që në minutat e para për shkak të një incidenti me tifozët.

Kanë qenë mbështetësit e skuadrës së Lionit të cilët kanë goditur me shishe në kokë futbollistin Dimitri Paje, në kohën që ky i fundit do të ekzekutonte një goditje nga këndi. Ndeshja u ndërpre dhe lojëtarët u futën në dhomat e zhveshjes deri në qetësimin e situatës./Opinion.al

Pas