Aktualitet

Inceneratorët, Berisha: Zoto dhe Gugallja u mbajtën të fshehur në LushnjëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 27/01/22 |
Opi Nion

I kthyer sot pas 4 muajsh mungesë në Kuvendin e Shqipërisë, Sali Berisha, ka hedhur akuza të forta kundrejt Lulzim Bashës si ndaj kryeministrit Rama lidhur me aferën e inceneratorëve.

Ai është shprehur se Stela Gugallja dhe Klodian Zoto të shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë fshehur në Lushnje, nga “Kaçakët” dhe sipas tij kjo aferë duhet të hetohet.

“Pas 3 muajsh, zero hetim sepse janë të zhytur si Edvin Droga dhe Lulzim Brava. Në këtë krah janë bërë 298 denoncime dhe të gjitha mbeten në heshtje sepse Lulzim Brava, i implikuar në këtë aferë, në fund lejoi që të publikohen deklarata nga PD. Nuk ka aferë më flagrante vjedhje të përbashkët në Shqipëri.

Zoton e kanë mbajtur të fshehur kaçakët në Lushnje deri para dy ditësh bashkë me Gugalljen dhe i kërcënonte. Kjo aferë duhet të hetohet. Natyrisht, kushti i parë nga deputetët që nuk kanë asnjë lidhje me aferën. Në të dy anët, Brava është me dy krahët. Na thuaj pak se çfarë janë udhëtimet e tij me Zoton? Pse nuk lejonte denoncimet nga aktivistë të PD? Të gjithë janë ujdi me kreun e Meduzës”, tha Berisha./Opinion.al

Pas