Kronikë

Video/Vrau për gjakun e babait, familjarët në lot kur Floriani mbërrin në gjykatëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:19 - 27/01/22 |
Opi Nion

Sot pritet që gjykata të vendosë masën e sigurisë për 17-vjeçarin, Florian Përvathi i cili vrau për hakmarrje Lek Lekgjonaj.

Pak më parë ka mbërritur në gjykatë 17-vjeçari, i cili pritej nga familjarët e tij. Me të mbërritur në furgoni i policisë në të cilin ai ndodhej ata kanë shpërthyer në lot.

Kujtojmë se 17-vjeçari qëlloi me armë zjarri Lek Lekgjonajn 65 vjeç pasi vëllai i këtij të fundit i kishte vrarë babain, Gjon Përvathin në 2009.

Ndaj adoleshentit janë ngritur tre akuza  “Vrasja për gjakmarrje”, “Mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armeve te gjuetisë dhe sportive”.

17-vjeçari e ka pranuar autorësinë e vrasjes dhe ka thënë se pistoletën e mbante prej 1 viti, por nuk ka treguar se kush ia kishte siguruar atë./Opinion.al

Pas