Kronikë

I infektuar me COVID-19, ndahet nga jeta komandanti Ndriçim Sallaku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 20/03/21 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare Komandanti i Komandës Mbështetëse, Ndriçim Sallaku. ai ishte infektuar me COVID-19, ndërsa ditët e fundit gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar.

Për vdekjen e Sallaku ka reaguar në “Facebook” dhe  ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili vlerëson figurën e Komandanti i Komandës Mbështetëse

MESAZHI I PELESHIT

Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur nga jeta të komandantit të Komandës Mbështetëse, gjeneral brigade Ndriçim Sallaku. Në kaq pak kohë në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, gjeneral Sallaku tregoi se ishte një ndër bashkëpunëtorët më të spikatur, me një sens të jashtëzakonshëm ndjeshmërie për kominitetin, të cilën e tregoi edhe gjatë përmbytjeve të fundit në Nënshkodër dhe Katund të Ri. Gjeneral Sallaku fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht humbi betejën me COVID-19. Do të kujtojmë përgjithmonë Gjeneral!/ Opinion.al

Pas