Rajoni

I gjakosur në tokë, arrestohet bashkëshorti i ish-ministres Besa Shahini


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 07/09/21 |
Opi Nion

Pesë aktivistë të PSD-së, përfshirë edhe kryetarin e partisë Dardan Molliqaj, bashkëshorti i ish-ministres së Arsimit të Shqipërisë, Besa Shahini janë arrestuar sot pasi protestuan në një nga seancat e Dhomave të Specializuara, duke e ndërprerë atë.

Zëdhënësja e PSD-së ka konfirmuar se Dardan Molliqaj, Teutë Rrusta, Qëndrim Sahiti, Agron Kabashi edhe Zgjim Hyseni janë arrestuar.

Disa prej tyre u futen brenda në sallën ku Trendafilova po mbante konferencën dhe ia ndërprenë fjalimin me fishkëllima me arsyetimin se ajo “është përfaqësuese e një gjykate të padrejtë që në asnjë moment nuk mund të sjellë drejtësi”.

Pas