Kryesore

Horoskopi, 6 prill 2020


               Publikuar në : 07:58 - 06/04/20 |
Opi Nion

Dashi

Një zë delikat dhe bindës, që ushqen ambiciet tuaja, ju shtyn të dëshironi më shumë dhe të bëni më shumë. Mund të merrni një vendim të rëndësishëm për karrierën tuaj! Si një Dashi i mirë ju përballeni me jetën me një qëndrim praktik dhe thelbësor, por nën lëvozhgën e gjithë forca dhe entuziazmi nxisin një zemër të etur për përzemërsi dhe pasion.

Demi

Ditë e bukur, argëtim dhe kënaqësi e madhe, falë Hënës në fushën e pestë. Mjedisi i bukur dhe stimulues në punë: krijimtaria juaj në fund gjen frytet e saj. Ajo çfarë do kaloni në mbrëmje është shumë interesante, do të ngjall emocione të forta dhe do të nxjerrë në dritë sekretet dhe të vërtetat e fshehura. Harmonia në çift, e mbrojtur nga çdo stuhi.

Binjakët

Hëna dhe Mërkuri ju injorojnë. Momentet e dembelizmit do të alternojnë me fazat e hiperaktivitetit mendor; një ndërprerje e caktuar, si në humor ashtu edhe në energji jetësore: mos u shqetësoni, merrni gjërat ashtu siç vijnë dhe do të shihni që gjithçka do të shkojë në vendin e vet vetvetiu! Përkushtojuni personit që mund t’ju japë kënaqësi.

Gaforrja

Një ditë e mrekullueshme për ju, me shumë yje të favorshëm: ato ju japin efikasitet dhe vendosmëri, frymëzim dhe fat. Do jeni në formë të merreni me punë, sport dhe shoqëri, ndërsa partnerit dhe anëtarëve tuaj sentimental do t’ju japin përshtypje sigurie. Kultivoni interesat që keni filluar tashmë. Takime emocionuese për beqarët.

Luani

Venus në Binjak ju bën të ndiheni të bukur dhe ju bind të bëni një shpenzim të konsideruëshëm për t’i bërë pështypje të tjerëve. Mundohuni ta bëni punën tuaj më të sigurt dhe më shpejt, pa lënë pas dore qartësinë dhe saktësinë. Do keni dëshirë për stabilitet në fushën e dashurisë.

Virgjëresha

Do të jeni plot projekte dhe ide ndërtimi që do të zbatohen në një afat të shkurtër. Për shumë, do të ketë një mundësi për të mbledhur vlerësime dhe prestigj. Nisma të dobishme profesionale dhe financiare. Lëvizni pak jetën tuaj të dashurisë.

Peshorja

Frymëzimi mund të godasë sot dhe do jeni më kuriozë se kurrë. Ju jeni jashtëzakonisht të hapur për ide të reja. Nëse jeni duke gatuar darkë, zgjidhni një pjatë që nuk e keni bërë kurrë më parë.

Akrepi

Një zë i vogël i djallëzuar, i ngjashëm me një mushkonjë, trondit besimin që keni vendosur gjithmonë në partnerin tuaj të biznesit. Përfitoni nga një pushim për të pirë së bashku një kafe dhe hetoni lëvizjet e tij. Tani për tani, mbani dyshimet tuaja për veten tuaja.

Shigjetari

Dita e sotme do jetë e ndërthurur mes qetësisë dhe mërzisë. Do keni një marrëdhënie dashurie shumë të bukur, por nga ana tjetër çdo gjë do jetë e mërzitshme dhe do e kaloni kohën e lirë vetëm duke dëgjuat muzikë. Problemet në punë, shpenzimet shtesë për shtëpinë dhe mjetet e transportit, largojnë qetësinë.

Bricjapi

Qiell do jetë i ndritshëm! Nëse keni një jetë të qëndrueshme si çift, do të arrini një mirëkuptim të shkëlqyeshëm me partnerin tuaj që do t’ju lejojë të kuptoni se e doni atë në mënyrën e duhur. Takime magjike, emocionuese për beqarët.

Ujori

Nuk ka nevojë të braktisni maturinë që ju këshillon Saturni, veçanërisht nëse keni të bëni me një person që nuk i besoni plotësisht; megjithatë jepni një shans, dhe nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç shpresoni, refuzoni bashkëpunimin. Nuk do të jetë e lehtë të refuzoni një ftesë të lidhur me vendin e punës, por nëse me të vërtetë nuk  e ndjeni,  shpikni një justifikim të këndshëm.

Peshqit

Padyshim që kjo nuk do jetë dita më e mirë për ju. Bëni një ngadalësim në punë. Nëse nuk doni të grindeni me partnerin tuaj, është më mirë të mos jeni kokëfortë për gjëra të vogla; në fund të fundit, duhet shumë pak për t’u bërë i dashur. Jini mirëkuptues dhe i disponueshëm në shkallën maksimale!/ Opinion.al

Pas