-U tha në Opinion

Haxhiu: Berisha sot ka mbajt tubim kundër SHBA  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:45 - 16/09/21 |
el ida

Analisti Baton Haxhiu tha se takimi që Sali Berisha mbajti sot ishte një tubim kundër SHBA. Ndërsa ka folur lidhur me përjashtimin e PD nga grupi parlamentar, Haxhiu tha në “Opinion” se kjo ishte e vetmja mënyrë me të cilën Berisha mund të largohej.

“Sot Berisha nuk ka mbajt tubim për të forcuar PD, por ka mbajt tubim kundër SHBA. Tubimi sot tregon se qasja e tij nuk ka të bëjë me PD, ka të bëjë për të krijuar një pozicion karshi qëndrimit të SHBA. Nuk  kam prit që Berisha të ikte nga politika duke e varrosur karrierën e tij”, tha Haxhiu. I pyetur nëse Berisha duhej të thirrej nga partia dhe Basha të kërkonte shkarkimin e tij në votim, Haxhiu tha: “I vetmi model që është krijuar në PD dhe këtë model e ka kriju ky njeri, edhe pse ka qenë karizmatik, ai e ka pësuar ashtu siç ja ka bërë gjithë të tjerëve. E vetmja mënyrë për ta larguar atë ka qenë kjo. Ik se s’po kupton kur është mjaft”./Opinion.al

Pas