-U tha në Opinion

 Topalli për Bashën: Diktator, kryetar i shitur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 16/09/21 |
el ida

Ish-Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka komentuar zhvillimet në PD dhe vendimin e kryetarit Lulzim Basha për largimin e themeluesit Sali Berisha nga grupi parlamentar. Gjatë një interviste në “Opinion”, Topalli e cilësoi Bashën një diktator, ndërsa tha se ai është i shitur. “Nuk është kryetar i thyer, por i shitur”, u shpreh Topalli.  E pyetur nga gazetari Fevziu se si është e mundur që Basha arriti t’i largojë nga PD, ajo u shpreh: “Diktatorët nuk janë të paaftë”./Opinion.al

Pas