-Jetë dhe Stil

“Hamleti” me fytyrën e Luiza Xhuvanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:55 - 12/10/15 |
root

Është ngjitur mbrëmë në skenën e teatrit eksperimental, vepra e Shekspirit “Hamleti”. Hamleti me fytyrë gruaje, u  interpretua në një mënyrë origjinale nga aktorja Luiza Xhuvani, e cila që më impaktin e parë solli figurën e një princi të bukur dhe të mençur të Danimarkës. Pa pasur nevojë të trashte zërin, me kadencën e bukur të deklamacionit natyral të saj, ajo triumfoi edhe këtë herë me rolin e saj. Luiza Xhuvani rikthehet në skenën e teatrit shqiptar pas një shkeputje të gjatë e pasi hoqi dorë edhe nga posti i deputetes, pasi djali i saj Konstandin Xhuvani vrau 4 persona në nëntor të 2014-ës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas