Kryesore

Greqi/ Dy të vdekur dhe dy të plagosur, dyshohet për shqiptarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:07 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Dy të vdekur dhe dy të plagosur janë raportuar pasditen e sotme në zonën  e Agios Sostis në Greqi.

Mediat greke raportojnë se ka dyshime që viktimat të jenë shqiptarë.

Ndërsa përplasja mendohet të ketë ndodhur për mosmarrëveshje financiare, raportohet që viktimat të jenë babai dhe djali i tij 25-vjeçar. Fillimisht sherri ka ndodhur mes të rinjve. I dëmtuar lehtë ka mbetur dhe punonjësi i një kafeneje në zonën ku ndodhi përplasja me armë.

Policia është në vendngjarje dhe është duke hetuar për rastin./Opinion.al

Pas