Rajoni

Greqia regjistron 444 raste të reja me COVID dhe 39 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Autoritetet shëndetësore greke kanë njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 444 raste të reja të virusit COVID-19, nga të cilat 12 janë zbuluar pas kontrolleve në hyrje të vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 145179 persona. Ndërkohë që 350 pacientë po trajtohen në terapi intesive, 962 pacientë të tjerë janë larguar nga spitalet COVID që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkaq Greqia sot ka regjistruar 39 humbje jete si pasoje e virusit, duke arritur kështu numri në 5,302 vdekje gjithsej në vend./Opinion.al

Pas