Aktualitet

FOTO/Rrëshqitja e dherave dëmton banesën në Torovicë, evakuohen familjarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 11/01/21 |
Semiljana Azizi

Situata në Torovicë të Lezhës vijon të jetë problematike. Një tjetër banesë është shpallur e pabanueshme për shkak të rrëshqitjes së dherave, ndërsa Forcat e Ushtrisë kanë bërë evakuimin e 6 familjarëve.

Bëhet me dije se banesa i përket Mark Majamalit, e ditën e sotme për shkak të reshjeve të shumta të shiut dhe rrëshqitjes së dherave, ndërtesa ka marr plasaritje e dëme të mëdha duke u bërë e pabanueshme dhe një kërcënim për jetën. Mësohet se familjarët janë transportuar drejtë një zone më të sigurt.

Aktualisht janë 6 banesa të tjera në Torovicë, të cilat janë të rrezikuara nga rrëshqitja e dherave, duke e çuar numrin e banesave që kanë kërkuar ndihmë në 8 total./Opinion.al

Pas