Kronikë

Gramsh/Shpërthen granata në oborr, humb jetën 6-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 26/08/20 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Siman te Gramshit, ku  nga shpërthimi i një granate ka humbur jetën një fëmijë 6-vjeçar, ndërsa një tjetër është plagosur.

Policia njofton se  A.Ll., rreth 6 vjeç dhe A.L., rreth 5 vjeç kanë qenë duke luajtur në oborrin e banesës   së shtetasit R.LL, me një granatë  të vjetër e cila ka shpërthyer. Si pasojë janë plagosur të dy fëmijët e mitur, ku  6 -vjeçari  A.Ll., ka ndërruar jetë rrugës për në Spital,  ndërsa shtetasi  A.L., ndodhet nën kujdesin e mjekëve./Opinion.al

 

Pas