Aktualitet

Gjykata e Posaçme rrëzon Llallën për pezullimin e ekzekutimit të dënimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:38 - 14/10/21 |
el ida

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e e ish-kryeporokurorit Adriatik Llalla për pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të dënimit me burg. Kjo kërkesë u drejtua vetëm pak ditë më parë, pas vendimit për dënimin me 2 vite burg të Adriatik Llallës,  për fshehje të pasurisë. Llalla dhe avokati i tij argumentojnë se kjo kërkesë lidhe tme probleme shëndetësore të ish-kryeprokurorit. /Opinion.al

Pas