Kryesore

Nga Unaza e Tiranës tek Tuneli i Llogarasë, Basha akuza qeverisë: 40 mln euro dëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 14/10/21 |
el ida

Kryetari i PD Lulzim Basha tha nga foltorja e kuvendit se vetëm në muajt e fundit qeveria i ka shkaktuar qytetarëve një dëm prej 40 milionë eurosh, referuar dy projekteve infrastrukturore dhe blerjes së energjisë elektrike.

“Kanë shkaktuar një dëm prej 40 milionë euro. Për tunelin e Llogarasë  kanë zgjedhur komopaninë që oferton 12 milionë euro më shumë. Për unazën e Tiranës kanë zgjedhur ofertën më të 17.4 milionë euro më shumë. Pse? Kanë bërë tre blerje të energjisë me çmime më të larta se të bursës, 10 milionë euro më shumë se sa kushton në treg energjia”, tha Basha./Opinion.al

Pas