Bota

Gjermania rikthen fëmijët në shkolla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 07/05/20 |
el ida

Gjermania riktheu fëmijët në shkolla.

Pas ndërprerjes së saj për më shumë se dy muaj për shkak të pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi, ditën e sotme, nxënësit u rikthyen në mësim në kushte të pazakonta.

Pjesa më e madhe e tyre ishte e pajisur me maska mbrojtëse dhe u rreshtuan në një distancë të kërkuar nga njëri-tjetri. Po ashtu, kur hynë në ambjentet e brendshme, dezinfektuan duart me pajisjet që iu ishin vendosur në çdo ambient.

Në orën e parë, atyre iu mësua se si të ruajnë distancimin social dhe të zbatojnë rregullat bazë të higjienës./Opinion.al

Pas