Aktualitet

Gjekmarkaj: Berisha nuk fiton betejën me SHBA dhe ka filluar betejën me Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:27 - 15/11/21 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj në mbledhjen e sotme të kryesisë së PD duket se ka bërë një analizë të krizës brenda Partisë Demokratike.

Gjatë fjalës së tij, Gjekmarkaj ka deklaruar se kriza nuk ka filluar kur demokratët humbën zgjedhjet por tek Kongersi i PD në Korrik, ku sipas tij të gjithë mbajtën fjalime propagandë, dhe iu larguan problemeve qe PD trashëgonte.

Ai thotë se pas datës 9 Shtator ndryshoi gjithçka dhe ishte Sali Berisha që e nisi krizën për arsye personale. Më tej Gjekmarkaj, shprehet se ish-kryeministri Berisha e di që nuk e fiton betejën me SHBA dhe ka filluar betejën me Lulzim Bashën.

“Sonte është një natë reflektimesh ! Mbajta shënime kur folën kolegët ! U tha këtu që kriza filloi se humbëm zgjedhjet ! Nuk është kështu ! Ne patëm një Kongres në korrik që për mua mbetet një kujtim i shëmtuar ! Duke filluar nga fjalimi i Zotit Basha dhe i të gjithëve ju me radhë! Fjalime propagande, te gjithë ju u iket problemeve qe trashëgonim, qe e gjitha një fasade hipokrizie! A e dini pse? Sepse ju mendonit që Basha dhe Berisha janë bashkë gjithmonë dhe patët interesat tuaja ! Jua thashë disa miqve si folët kësisoj? Qeshnin! Ja thashë Flamurit para RTSH -” e shkatërrove armikun me atë fjalim” ! Qeshem te dy. Foli vetëm Mark Marku, ju tha të vërtetat e rënda. Heshtët. E mbështeta vetëm unë me shkrime. Pas datës 9 Shtator ndryshoi gjithçka. Filluan problemet e statutit, filloi kriza. E nisi Sali Berisha për arsye personale. Mua nuk do me dëgjoni kurrë duke sharë Sali Berishën e konsideroj personalitet politik me shqisa unike por gjykim kam. Ai e di që nuk e fiton betejën me SHBA dhe ka filluar betejën me Lulzim Bashën./Opinion.al

Pas