Aktualitet

“Ministrat e “Foltores” janë milionerë”, përplasje të forta në PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 15/11/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me tensione të forta mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e zhvilluar mbrëmjen e kësaj të hëne.

Sipas raportimeve ka qenë Aldo Bumci dhe Jemin Gjana, të cilët kanë debatuar ashpër dhe situata është agravuar deri në tentative për konfrontim fizik.

Gjana është shprehur se Berisha dhe ministrat e foltores janë bërë milionerë, deklaratë kjo që ka sjellë reagimin e Aldo Bumçit i cili i ka drejtuar pyetjen se kujt i drejtohej me këtë deklaratë.

Debati

Jemin Gjana: Unë kam shtëpinë që më dhanë të entit të banesave, Berisha e ministrat e foltores janë bërë milionerë.

Aldo Bumci: Dhe me kë e ke ti këtë? Dhe me kë e ke ti këtë? Se këtu vetëm unë jam ish-ministër këtu”.

Jemin Gjana: Mos më ndërprit.

Në këto momente mësohet se ndërhyn Gazment Bardhi dhe Strazimiri për t’i ndarë.

Pas