Sport

Futet në fushë për të festuar, tifozi dëmton portierin e Liverpool


               Publikuar në : 15:41 - 16/08/19 |
Opi Nion

Duket e pabesueshme, por e vërtetë. Portieri i Liverpool Adrian nuk do të luaj ndeshjen e ardhshmepër shkak të një dëmtimi që iu shkaktua nga një tifoz gjatë festës për Superkupën.

Tifozi i cili u fut në fushë për të festuar së bashku me lojtarët, por ai rrëshqiti dhe i shkaktoi Adrian një dëmtim në kavilje.

Nga ai moment fatkeq, portieri spanjoll, i cili u kthye në titullar pas lëndimit të Alison, rrezikon të mos luajë në ndeshjen e kampionatit ndaj Southampton.

Adrian ishte heroi i ndeshjes, pasi cili priti penalltinë vendimtare duke i dhënë fitoren skuadrës së tij. Konfirmimi për dëmtimin e portierit e dha edhe trajneri Jurgen Klopp, duke paralajmëruar kështu mundësinë e aktivizimit të Endi Lonergan./ Opinion.al E.Xh

Pas