Kryesore

Franca mund Danimarkën, 2 golat e Mbappé i sigurojnë kualifikimin  Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:11 - 26/11/22 |
Opi Nion

Franca ka mundur Danimarkën me rezultatin 2-1, në një ndeshje që kishte vetëm një protagonist të vërtetë: Kylian Mbappé. Fenomeni i PSG shënoi një dygolësh, me të cilin siguroi kalimin e skuadrës në fazën tjetër e ku dhuroi momente spektakolare gjatë ndeshjes. Madje Danimarka iu afrua fitores së ndeshjes dhe  pati disa raste vecanërisht pas barazoi me Christensen, por në fund mbizotëroi epërsia e francezëve, të drejtuar nga një prej lojtarëve më të mirë në botë./Opinion.al

Pas