Aktualitet

FOTOLAJM/Studentët zhvendosen nga godinat e konvikteve,Tirana pret afganët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:28 - 18/08/21 |
Opi Nion

Qindra studentë janë zhvendosur dy ditët e fundit nga godinat në të cilat jetonin në Qytet Studenti, teksa në këto godina do të strehoen emigrantët afganë.

Në rrjet është publikuar se studentët janë lajmëruar në minutën e fundit dhe janë detyruar të zhvendosen brenda pak orësh.

Më poshtë janë disa foto të studentëve, të cilat janë bërë virale ditën e sotme në rrjet, teksa shihen duke u zhvendosur me valixhe dhe çanta.

Më herët është publikuar në media se në Shqipëri pritet të mbërrijnë një grup afganësh të cilët do të stehoen në mënyrë provizore në Tiranë dhe Durrës, teksa destinacioni final është SHBA.

Pas