Aktualitet

Foto+ Video/Një gomone si simbol, detaje nga protesta e opozitësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:44 - 12/11/22 |
el ida

Ka nisur tashmë grumbullimi i qytetarëve për protestën e thirrur nga opozita këtë pasdite në orën 16:00, nën moton “Shqipëria në Rrezik, Ti dalim zot bashkë”.
Sikurse shihet edhe nga pamjet qytetarë të shumtë kanë ardhur me autobusë edhe nga rrethet e vendit, ndërkohë që një gomone me flamujt shqiptarë dhe britanikë duket se do të jetë simbolika e protestës.

 

Një pjesë e protestuesve janë mbledhur aktualisht përpara kryeministrisë, ndërsa simpatizantë të shumtë janë të pranishëm edhe përpara selisë së Partisë Demokratike, ku aktualisht ndodhet kryetari Berisha./Opinion.al

Pas