Aktualitet

Meta përjashton çdo akt dhune nga protesta: Asnjë shqetësim, qytetarët të ndërgjegjshëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 12/11/22 |
el ida

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka dalë nga selia  në të njëjtën kohë me kryetarin e PD Berisha dhe janë nisur drejt Kryeministrisë për t’ju bashkuar protestës opozitare për të cilën kanë paralajmëruar se do të jetë më e madhja në vend.

I pyetur nga mediat, Meta ka pohuar dhe ka përjashtuar çdo akt dhune nga kjo protestë. “Nuk ka asnjë shqetësim për këtë çështje. Qytetarët janë të ndërgjegjshëm që ky është vendi i tyre dhe Kryeministria, Parlamenti, u takon atyre. Pushteti vendor dhe këshillat do t’u kthehen atyre shumë shpejt dhe nuk ka asnjë shqetësim”, u shpreh Meta./Opinion.al

 

 

Pas