Kryesore

Foto/Rama takim me zyrtarët e lartë të Gjykatës së HagësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:14 - 04/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Hagë, ku dhe është takuar me disa zyrtarë të lartë të Gjykatës së Hagës.

Këtë fakt ai e ka bërë të ditur përmes disa fotove të bëra publike në rrjetin e tij social “Facebook”.

Siç mund të shihet edhe në fotot e publikuara, Rama është i shoqëruar me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe Kancelarin Pieter Lewis, si dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan.

Deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me arsyen e vizitës së kryeministrit Rama në Hagë.

“Me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan”,-shkruan kryeministri Rama bashkëngjitur me fotot./Opinion.al

Pas