Kronikë

Emri/I shpallur në kërkim, arrestohet 26-vjeçari i dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:25 - 04/07/22 |
Opi Nion

Një 26- vjeçar është arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Uniformat blu bëjnë me dije se i arrestuari është shtetasi Alban Mija, banues në Kamzë.

Arrestimi i tij u bë në vendin e quajtur “2 rrathët”, në Unazën e Re.

Rezulton se 26-vjeçari ishte i dënuar  me 3 vjet e 4 muaj burg, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve” nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Circle”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 6.

Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Circle”.

Si rezultat i këtij operacioni, në vendin e quajtur “2 rrathët”, në unazën e re, u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

Alban Mija, 26 vjeç, banues në Kamzë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, me vendimin e datës 16.12.2020, e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burgim, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

26-vjeçari iu dorëzua DVP Gjirokastër, për veprime të mëtejshme procedural”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas