Aktualitet

Foto/ I jepet lamtumira e fundit Mateos, qindra njerëz në ceremoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:16 - 17/11/21 |
Opi Nion

Është përcjellë për në banesën e fundit Mateo Vasia,  8-vjeçari që u rrëmbye ditën e djeshme nga fqinji Klodian Çalamani dhe u vra e gropos në oborrin e banesës.

Sikurse shihet në foto qindra njerëz, banorë të fshatit, por edhe të afërm të tjerë kanë qenë të pranishëm në ceremoninë mortore dhe i kanë dhënë lamtumirën e fundit vogëlushit.

Të gjithë janë në lot për të miturin që u rrëmbye dhe më pas u vra tragjikisht nga 38-vjeçari teksa kishte dalë të luante me biçikletë.

Pas