Kronikë

Foto/ Gjithçka e shkrumbuar, çfarë ka mbetur nga makina e viktimaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 17/07/22 |
el ida

Kjo është gjithçka ka mbetur nga makina tip Volksvagen Passat me të cilën udhëtonin tre viktimat e atentatit të Fushë Krujës.

Autoritetet kanë gjetur të paktën 60 gëzhoja plumbash në vendngjarje, ndërsa ende nuk dihet me siguri nëse kanë arritur të sigurojnë prova materiale në mjetin e shkrumbuar.

Dyshimet e para bënin të besohej se makina ishte ndezur pasi mbajtësi i karburantit ishte qëlluar me armë, por tashmë janë shtuar dyshimet që autorët i kanë vënë flakën makinës pasi kanë kryer vrasjen me armë.

Trupat e Brilant Martinaj dhe Besmir Hoxha janë shkrumbuar brenda mjetit, ndërkohë që Diklen Vata ka mbetur i pajetë buzë rrugës, shumë pranë automjetit.

Trupat e pajetë janë dërguar tashmë në institucionin e mjekësisë ligjore, ndërsa grupi hetimor ka mbledhur provat nga vendngjarja.

Ndërkohë, në fshatin Larushk pak minuta pas atentatit u gjet një automjet i djegur me tre armë zjarri brenda tij, çka bën të dyshohet se është përdorur nga autorët gjatë atentatit.

Ftakeqësisht zona ku ka ndodhur krimi është e pasurvejuar me kamera, çka duket se do ta bëjë edhe më të vështirë zbardhjen e këtij krimi./Opinion.al

 

 

 

Pas