Rajoni

FOTO/ Çfarë la pas tërmeti i fuqishëm në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:10 - 03/03/21 |
Opi Nion

Zona e Larisas në Greqi është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet me magnitudë 6 të shkallës rihter teksa raportohet të ketë vetëm dëme materiale.

Mediat lokale raportojnë për shtëpi të dëmtuara dhe të shembura kryesisht në fshatrat Mesochori dhe Vlachogianni, ku lëkundjet ishin më të forta për shkak të thellësisë së vogël, prej vetëm 10 kilometrash të tërmetit.

Kujtojmë që tërmeti shkaktoi panik tek qytetarët në Larisa dhe Elasona, të cilët u dynden në rrugë, teksa lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipërinë./Opinion.al

Pas