Aktualitet

Konçensioni/ Kryemadhi çon në SPAK Veliajn, Kokën dhe Agaçin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 03/03/21 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ka cilësuar si aferën me të madhe korruptive të 100 viteve, tenderin e incerenatorit të qarkut të Tiranës.

Në një dalje për mediat, Kryemadhi ka publikuar të gjitha procedurat e ndjekura hap pas hapi në dhënien e këtij tenderi, ndersa ka bërë të ditur se sipas saj ky koncension ka patur nje seri shkeljesh në procedura . Më tej Kryemadhi ka deklaruar se çdo dokument dhe çdo shkelje është e faktuar me vulë, me firmë dhe numër protokolli.

Ndërkohë, për këtë aferë, Kryemadhi ka ngritur një kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrisë Ëngjëll Agaçi, Ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka, ish-sekretarin e Ministrisë së Mjedisit, Alqi Bllako, si dhe anëtarët e komisionit të  dhënies me koncesion të inceneratorit./Opinion.al

Pas