Aktualitet

FOTO/ Aksident në Itali, humb jetën 19-vjeçari Matteo Skënderi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 27/01/21 |
Semiljana Azizi

Një aksident i rëndë në Itali i ka marrë jetën një 19-vjeçari shqiptar i identifikuar si Matteo Skënderi.

Sipas mediave italiane bëhet me dije se i riu shqiptar ishte duke drejtuar automjetin tip “Opel Corsa” dhe në autostradën pranë daljes në “Rimini Nord” është përplasur me një furgon punëtorësh.

Ndër të tjera theksohet se automjeti i tij është përplasur edhe me një tra të hekurudhës, duke gjetur vdekjen e mënjëhershme i riu. Nga ana tjetër punëtorët që udhëtonin me furgon janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

 

Pas