Kryesore

“Foltorja” zhvendoset nesër në Vlorë, Berisha: Vetëm të bashkuar fitojmë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:32 - 24/09/21 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha do të mbajë “Foltoren” e tretë rradhazi në Vlorë ditën e nesërme.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Berisha i është drejtuar me një thirrje gjithë demokratëve të qytetit bregdetar të marrin pjesë në ‘Foltore’ pasi vetëm të bashkuar fitojnë.

Kujtojmë se me këtë nismë Berisha synon të mbledhë 1 mijë e 500 firma  që të thirret Kuvendi Kombëtar e më pas të mbahet një referendum që anëtarët të vendosin për vendimin e Bashës. Nga ana tjetër kryetari i PD, Basha e ka rrëzuar mundësinë që kjo të ndodhë kategorikisht.

Status nga Sali Berisha:

Njoftim!
Diten e shtune me date 25 shtator ne ora 18:00 ne Pallatin e Kultures ne Vlore do mbahet “Foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur”.
Ftoj demokratet dhe demokratët e Vlores te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme! sbauto”>Ftoj demokratet dhe demokratët e Vlores te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme! sb

Pas