Sport

Fitoi ndaj Argjentinës në Kupën e Botës,Arabia Saudite shpall të mërkurën festë kombëtareBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 22/11/22 |
Opi Nion

Mbreti Salman i Arabisë Saudite e ka shpallur të mërkurën e 23 nëntorit festë kombëtare, për të festuar fitoren e jashtëzakonshme të ekipit të tyre në Kupën e Botës ndaj Argjentinës.

Bëhet me dije se të gjithë punonjësit e sektorit publik dhe privat, si dhe studentët do të jenë pushim.

Arabia Saudite e mposhti Argjentinën e Leo Messit, 2-1 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Lusail të Katarit.

Saleh Al-Shehri dhe Salem Al-DaësarI shënuan për Arabinë Saudite në pjesën e dytë të ndeshjes, ndërsa goli i vetëm i Argjentinës ishte një penallti e shndërruar në gol nga Messi./Opinion.al

Pas